Ultra nabíjačka pre elektromobil a Plug-in Hybrid do zásuvky 230 V Typ 2 3,6 kW 5 m

Ultra výkonná, prenosná a nadštandardne kvalitná nabíjačka najnovšej generácie, určené pre všetky EV a PHEV, najnovší procesor a riadiaca elektronika 2.0, nový OLED displej, pripravené pre fotovoltiku, nízku tarifu a nočný prúd, funkcia časovač a odložené nabíjanie, nastaviteľný výkon nabíjania od 1,3 až po 3,6 kW, nastavenie prúdu 6A, 10A, 13A, 16A, najlepšia ochrana proti prepätiu, podpätiu, uzemneniu, skratu, prehriatiu, blesku, inovatívne materiály bez strát a bez prehrievania, strieborné piny, kovaný konektor, extra hrubé vodiče, bez kyslíkatá meď s TUV certifikáciou, odolné materiály so zaťažením 1,5 tony, v balení antistatická cestovná taška na zips, dĺžka 5 metrov.

Dostupnosť Na ceste, môžete objednať, expedujeme do 7 - 14 dní
Možnosti doručenia
Kód: F071A-16A-EU
€209 €174,17 bez DPH
Ultra nabíjačka pre elektromobil a Plug-in Hybrid do zásuvky 230 V Typ 2 3,6 kW 5 m
Nabíjačka 1
Novinka
Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa
na akékoľvek miesto
Cez 2500 výdajných miest
Cez 2500 výdajných miest
po celom Slovensku
Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného produktu

Najnovšia nabíjačka pre elektromobily a Plug-in hybridy zo série ultra. Môže sa pochváliť hneď niekoľkými ultra vlastnosťami, ktoré z nej robia aktuálne tú najdokonalejšiu nabíjačku do 230V na svete, pre ktoré si Vás určite získa. Doslova revolučnou novinkou je samotný hardvér, ten dostal dvojnásobnú rezervovanú kapacitu oproti predošlej generácií. Pri porovnaní s predošlou generáciou je tak až o 73% rýchlejšia, viac ako 60% presnejšia a o 30% úspornejšia. Tieto fantastické hodnoty sa podarilo dosiahnuť nemeckým inžinierom pomocou nadimenzovania nabíjacích komponentov z vyššej modelovej rady. Maximálny nabíjací výkon sa teda zastavil na krásnej hodnote 3,6 kW 16A, avšak jej hardvér je pripravený a nadimenzovaný až na dvojnásobok. Vďaka tomu disponuje nabíjačka výraznou rezervou nabíjacieho výkonu, zaistí ešte nižšie straty a predurčuje ju to k rekordnej dlhovekosti aj pri každodennom náročnom používaní.

Ultra šetrné nabíjanie s pokročilými funkciami

Nabíjačka disponuje možnosťou nastavenia vlastného nabíjacieho výkonu, čo je neoceniteľná funkcia doma aj na cestách. V prípade, ak sa potrebujete dobiť rýchlo, no zároveň šetrne, môžete si nastaviť maximálny výkon 16A/ 3,6 kW a máte tak istotu, že sa vždy nabíjate tým najrýchlejším spôsobom z bežnej 230V zásuvky. Naopak, ak natrafíte na staršiu elektroinštaláciu, prípadne budete chcieť dobíjať na chate, môžete si nastaviť pomalšie dobíjanie napr. 6A/ 1,3 kW, 10A/ 2,3 kW, prípadne 13A/ 3 kW a nemusíte sa tak báť, že by to elektroinštalácia nezvládla.

Pripravená na fotovoltiku, nízku tarifu aj nočný prúd

Ďalšou ultra funkciou je časovač nabíjania, kedy si pomocou jedného tlačidla nastavíte nielen výkon nabíjania, ale aj samotný čas, kedy sa má nabíjanie aktivovať. V prípade, ak máte fotovoltiku a viete, že bude cez deň napr. o 11:00 svietiť slnko, nabíjanie môžete načasovať tak, aby sa automaticky spustilo o 11:00 a Vy tak budete nabíjať svoje vozidlo úplne zadarmo z prebytkov fotovoltiky. Opačný prípad je v čase nízkej tarifikácie, prípadne počas nočného prúdu, kedy býva elektrina aj o 30% lacnejšia. Po príchode domov pripojíte nabíjačku do vozidla a jedným tlačidlom nastavíte štart nabíjania napríklad o 6 hodín, kedy už bude elektrina lacnejšia. Nabíjanie sa automaticky spustí a ráno Vás bude čakať vozidlo zase plne nabité. Vďaka tejto funkcií tak môžete jazdiť úplne zadarmo, prípadne už za 1,5 € za 100km jazdy, čo dramaticky skracuje celkovú investíciu do elektromobilu.

Ultra prenosná a kompaktná majte ju všade so sebou

Nabíjačka doznala veľkých zmien aj pri samotnom prenášaní. Po novom disponuje mimoriadne praktickou cestovnou taškou na zips, ktorá Vám zaistí pohodlie pri jej častom prenášaní. Puzdro je navyše vyrobené z polstrovaného materiálu, ktorý je vode odolný, antistatický a mäkký. Vašu nabíjačku tak dokonale ochráni aj v tých najnáročnejších podmienkach. Vďaka látkovému poťahu tašky sa navyše zabraňuje rezonancií v kufri a Vy tak ani nebudete vedieť, že ju máte všade so sebou. Po novom je telo nabíjačky aj kábel až o 40% odolnejší, a to vďaka špeciálnemu silikónovému ABS/ TPU materiálu, ktorý sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou. Nabíjačka tak hravo zvládne zaťaženie až 1,5 tony a až 10 ton pri páde z jedného metra.

Nový OLED displej – vyššia úspora a lepšia čitateľnosť

Zmenou prešiel aj samotný displej, ktorý po novom využíva najmodernejšiu zobrazovaciu technológiu OLED, ktorú možno poznať zo sveta smartfónov a televízorov. Vďaka tomu je o 80% úspornejší a výrazne lepšie čitateľný aj na priamom slnku. Displej s uhlopriečkou 1,4“ zobrazuje všetky dôležité a podstatné dáta o nabíjaní, ako je napätie, prúd, výkon, odovzdaná energia, čas nabíjania a taktiež teplotu. V prípade detekcie akejkoľvek chyby či anomálie počas dobíjania, sa táto rovnako zobrazí na displeji, čo prináša výhodu v procese bezpečného nabíjania či diagnostiky.

Bezpečnosť vždy na prvom mieste

Výrobcovi sa podarilo zvýšiť nielen funkčnosť a kvalitu, ale aj bezpečnosť samotnú, ktorá je na prvom mieste všetkých rebríčkov. Nabíjačka je po novom certifikovaná tou najprísnejšou ISO normou a disponuje krytím až IP65. Bezpečne tak môže byť vystavená dažďu, ľadu, snehu, prachu či priamemu slnečnému žiareniu, a to celoročne. Okrem toho prešla nadnárodnými testami kvality a získala certifikáciu CE a ROHS. Vďaka tomu máte istotu, že sa na nabíjačku môžete spoľahnúť jednoducho za akýchkoľvek podmienok a bez kompromisov.

Inteligentný manažment dobíjania 2.0

A pri bezpečnosti ešte chvíľu ostaneme. Nabíjačka disponuje najnovšou generáciou riadiaceho procesora 2.0, ktorý kontroluje a každých 32 ms vyhodnocuje priebeh dobíjania. V prípade, ak deteguje prepätie, nadprúd, podpätie, únik, nesprávne uzemnenie, blesk, skrat alebo prehriatie, nabíjanie sa okamžite preruší, aby sa ochránila batéria, vozidlo a elektroinštalácia. Tento elektronický systém sa pred každým nabíjaním navyše v priebehu pár sekúnd plne automaticky skalibruje a skontroluje, až potom sa nabíjanie spustí. Vy tak máte vždy zaručenú istotu, že každé nabíjanie bude bezpečné a môžete sa naplno venovať iným činnostiam.

Striebro a prvotriedne materiály zaistia takmer nulové straty pri dobíjaní

Doslova revolúciou prešli nielen materiály nabíjačky, ale aj vodiče samotné. Tie sú po novom vyrobené z čistej bez kyslíkatej medi, ktorá disponuje TUV certifikáciou. To zaistí elimináciu strát pri dobíjaní a ešte vyššiu úsporu nákladov. Ide o jeden z najinovatívnejších materiálov, ktorý má fantastické vodivé vlastnosti, takmer nulové straty bez nežiadúceho prehrievania. Vodiče sú navyše nadštandardne hrubé s priemerom až 3 x 2,5 mm+ 2x 0,75 mm. Vylepšením prešiel aj nabíjací konektor Typ 2, ktorý je po novom kovaný a vyrobený z jedného kusu. Piny nabíjacieho konektora sú navyše postriebrené, čo prispieva k lepšej efektivite a k ľahšiemu pripájaniu aj pri častom používaní.

Cenovo najdostupnejší WallBox na trhu

Vďaka pribaleným hmoždinkám, skrutkám a upevňovaciemu materiálu, je možné rýchlo a pohodlne túto nabíjačku pripevniť na akýkoľvek vertikálny povrch, ako je stena, plot, skriňa, regál a podobne a rázom sa z tejto nabíjačky stane špičkový WallBox, ktorý Vám bude robiť radosť doma aj na cestách.

Kľúčové vlastnosti

 • Kvalitná nabíjačka, navrhnutá Nemeckými inžiniermi
 • Pokročilý procesor 2.0 a najmodernejšia elektronika
 • Nadštandardná ochrana pred prepätím, podpätím, únikom prúdu, chybe pri uzemnení, skratom, prehriatím či zasiahnutí bleskom
 • Obsahuje nový OLED displej a zobrazuje všetky základne údaje o nabíjaní ako napätie, prúd, výkon, energia, teplota, čas
 • Pripravená a vhodná na fotovoltiku, nízku tarifu či nočný prúd
 • Pokročilá funkcia časovača, nabíjačka začne automaticky nabíjať vo Vami učenom čase
 • Nabíjací konektor Typ 2, kompatibilný so všetkými elektromobilmi a Plug-in Hybridmi
 • Stačí pripojiť do bežnej 230V zásuvky
 • Možné pripevnenie a montáž na stenu, skrutky a hmoždinky sú súčasťou balenia
 • Ultra prenosná, skladná a ľahko prenášateľná nabíjačka
 • V balení taktiež polstrovaná, vode odolná a antistatická taška na zips
 • Vhodné aj pre staršie elektroinštalácie, apartmány, chaty či garáže
 • Vode odolné prevedenie IP65 a dokonala ochrana aj v daždivom počasí celoročne
 • Ekologické materiály, robustnosť a odolnosť až do 1,5 tony a 10 ton pri páde z jedného metra

Parametre a špecifikácia

 • Maximálny nabíjací výkon až 3,6 kW 16A pri 230V
 • Minimálny nabíjací výkon 1,3 kW
 • Nastaviteľný prúd 6A, 10A, 13A alebo 16A
 • Jednofázové nabíjanie
 • Konektor do zásuvky Schuko 230V bežná zástrčka 16A
 • Konektor do vozidla Typ 2 (iec62196)
 • OLED displej 1,4“
 • Reakčná doba ochrany: 32 ms
 • Ochranný prúd proti úniku: 23mA
 • Dĺžka kábla: 5 metrov

Časté otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi nabíjačkou a WallBoxom?

Nabíjačka má väčšinou len jednu jedinú funkciu, a to nabiť batériu elektromobilu či plug-in hybridu. Jej nabíjací výkon je o niečo nižší, pretože je limitovaná bežnou 230V zásuvkou. Na rozdiel od toho WallBox sa pripája do trojfázovej 5-kolíkovej zásuvky (kde sa pripája napr. aj miešačka) a ponúka rýchlejšie nabíjanie až na úrovni 11 či 22 kW. WallBox disponuje taktiež rôznymi funkciami, ako napríklad ovládanie cez mobilnú aplikáciu, Wi-Fi pripojenie, autorizáciu pomocou RFID kariet, nastavovanie limitov, plánovanie nabíjania v čase nízkej tarify, prepojenie na fotovoltiku, prideľovanie oprávnení, sledovanie štatistík a vyúčtovania a mnoho iného.


Mám si kúpiť nabíjačku alebo WallBox?

Väčšina elektromobilistov uprednostňuje práve WallBox. Jednoducho ponúka ďaleko viac funkcií a z pohľadu do budúcnosti ide jednoznačne o výhodnú investíciu nabitú technológiami. WallBox má svoj vlastný systém, ktorý sa neustále aktualizuje a vďaka Wi-Fi do neho pribúdajú aj nové funkcie a vylepšenia. Avšak sú situácie, kedy je výhodnejšie k vozidlu pripojiť bežnú nabíjačku do 230V a o nič viac sa nestarať.


Je lepší WallBox alebo nabíjačka?

To záleží od toho, kde a za akých podmienok plánujete nabíjať. Sú situácie, kde je lepšia nabíjačka a zas naopak. Ak idete na chatu či na dovolenku a chcete si dobiť svoj elektromobil či plug-in hybrid v apartmáne, bežná nabíjačka do 230V je určite tou správnou cestou. Ak nechcete riskovať vyhodený istič, preťaženie staršej elektroinštalácie, nabíjačka do 230V je jednoducho povinná výbava a mal by ju so sebou nosiť každý. Je malá, praktická a môže Vám pomôcť v nepríjemnej situácií v prípade problémov na cestách či vybitia baterky. Na chvíľu sa pripojiť do 230V zásuvky Vám môže doslova vytiahnuť tŕň z päty a zachrániť od privolania odťahovky.


Potrebujem k tejto Ultra nabíjačke nejaké redukcie, koncovky alebo nabíjacie káble?

Nie. Nabíjačka už v sebe obsahuje úplne všetko. Európsku koncovku do 230V zásuvky, riadiacu elektroniku proti prepätiu, podpätiu, úniku, skratu či prehriatiu, dlhý kábel 5 alebo 10 metrov a aj samotný nabíjací konektor.


Čo v prípade, že chcem nabíjať v staršom apartmáne, chate, v garáži či v dome?

Naše nabíjačky disponujú možnosťou nastavenia vlastného výkonu nabíjania. Ak ste si nie istí, akou rýchlosťou a výkonom sa môžete nabíjať, na našej nabíjačke si môžete tlačidlom nastaviť nižší prúd a výkon, čím zabránite možnému preťaženiu a komplikáciám. Na výber je 6A, 10A, 13A, 16A (od 1,3 kW až po 3,6 kW).


Je táto Ultra nabíjačka do 230V vhodná a kompatibilná aj s plug-in hybridnými vozidlami?

Áno, môžete ju použiť aj na nabíjanie Plug-in hybridného vozidla.


Je táto Ultra nabíjačka do 230V kompatibilná aj s mojím elektromobilom?

Nabíjačka je kompatibilná s 99% európskymi elektromobilmi a značkami ako BMW, Fiat, Audi, Škoda, Kia, Hyundai, MG, BYD, VW, Porsche, Smart, Opel, Peugeot, Citroen, Jeep, Jaguar, Mercedes, Tesla, Dacia, Renault, Nissan, Cupra a iné.

Prílohy 

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjačky pre moderné EV Typ 2 do 230V
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: