Jednofázová nabíjačka 7,4 kW Typ 2 do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32 A 5 m

Špičková a moderná nabíjačka pre EV a PHEV, obsahuje LCD displej, nastaviteľný výkon nabíjania jedným tlačidlom 10A, 16A, 24A, 32A, max. nabíjací výkon až 7,4 kW, min. nabíjací výkon 2,3 kW, funkcia časovač a odložené nabíjanie, jednofázová, pripája sa do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32A, extra hrubé vodiče 3x 6mm, bez kyslíkatá meď, takmer nulové straty, európsky konektor Typ 2, ochrana pred prepätím, podpätím, únikom,skratom, prehriatim, bleskom, CE a ROHS certifikovaná, ochrana IP65 vode a prachu odolná, vhodná do exteriéru aj interiéru, nemecká kvalita, súčasťou balenia antistatické cestovné puzdro, kotviace hmoždiny, skrutky a manuál, dĺžka 5 metrov

Dostupnosť Skladom - Odosielame o 12:00 cez Packetu alebo kuriérom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: F071A-32A-EU
€269 €224,17 bez DPH
Jednofázová nabíjačka 7,4 kW Typ 2 do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32 A 5 m
Nabíjačka 7Kw 1
Novinka
Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa
na akékoľvek miesto
Cez 2500 výdajných miest
Cez 2500 výdajných miest
po celom Slovensku
Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného produktu

V prípade, ak vlastníte elektromobil či Plug-in hybrid, ktorý podporuje len jednofázové nabíjanie, rozhodne by Vám nemala vo výbave chýbať táto technologicky vyspelá a špičková nabíjačka s možnosťou nastavenia výkonu nabíjania, praktickým LCD displejom a dĺžkou až 5m. Nabijete sa s ňou rýchlo, mimoriadne lacno a bezpečne, a to naozaj úplne všade, doma, v garáži, v práci, na hoteli, v kempe či v apartmáne. Jednu stranu nabíjačky pripojíte do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32 A a druhú stranu s konektorom Typ 2 pripojíte do svojho vozidla. Nabíjanie sa automaticky spustí a už o 1 - 3 hodiny môžete mať opäť doplna nabité.

Až trikrát rýchlejšie ako bežné nabíjačky

Vďaka najmodernejším technológiám bez kyslíkatej medi, môžete svoje vozidlo pohodlne nabíjať až rýchlosťou 7,4 kW, a to všetko s takmer nulovými stratami. Ide o revolučný materiál, ktorý eliminuje straty, neprehrieva sa a nabíjanie je tak až trojnásobne rýchlejšie, ako s bežne dodávanými nabíjačkami k vozidlu. Ak Vaše vozidlo náhodou podporuje nižší výkon nabíjania, to vôbec nevadí. Vaše vozidlo si z nabíjačky zoberie iba toľko, koľko zvládne a Vy budete mať istotu, že nabíjate maximálnou rýchlosťou.

Nastavenie vlastného výkonu nabíjania

Keďže je nabíjačka vybavená najmodernejšou riadiacou elektronikou a vlastným manažmentom nabíjania EMS, jedným kliknutím na tlačidlo si môžete navyše nastaviť preferovaný výkon samotného nabíjania. To je neoceniteľná funkcia v prípade nabíjania na chate, doma či v práci, nakoľko na každej lokalite môžete nabíjať inou rýchlosťou. K dispozícií je nabíjací prúd 10A, 16A, 24A, 32A a je ho možné meniť aj dynamicky počas nabíjania.

Prispôsobte si nabíjanie podľa potrieb a lokality

Ak viete, že na chate máte staršiu či slabšiu elektroinštaláciu, Vaše vozidlo môžete nabíjať 10 A/ 2,3 kW, pretože sa nikam neponáhľate a chcete používať aj iné elektro spotrebiče. Naopak, doma či v garáži, si bez problémov môžete nastaviť rýchlejšie nabíjanie 16A/ 3,6 kW, prípadne 24A 5,5 kW, čo je na Slovensku zároveň aj najbežnejšia kapacita ističov v rozvodnej skrini a svoje vozidlo dobijete rýchlo a bezpečne. Ak máte tú možnosť dobíjania napr. v práci, prípadne máte doma 32A istič, bez problémov si môžete nastaviť maximálny výkon nabíjania až 32A/ 7,4 kW a už o pár hodín môžete mať vozidlo opäť nabité na 100%.

Nabíjanie a jazdenie úplne zadarmo

Kto by nechcel jazdiť a nabíjať úplne zadarmo. S touto jednofázovou nabíjačkou 7,4 kW to nie je nemožné. V prípade, ak máte fotovoltiku, môžete si na nabíjačke jedným tlačidlom nastaviť odložený štart nabíjania a začať nabíjať len čo vykukne slnko. K dispozícií je až 8-hodinový časovač, ktorý môžete využiť napríklad aj na nabíjanie večer či počas nízkej tarify, kedy je elektrina lacnejšia pokojne aj o 30%. Kombináciou týchto výhod tak je možné dosiahnuť dramatickú úsporu ceny za elektrinu a samotná návratnosť investície do tejto nabíjačky môže byť na úrovni dokonca niekoľkých dní či týždňov.

LCD displej - všetky dôležité údaje o nabíjaní vždy na očiach/h2>

Nabíjačka je vybavená prehľadným LCD displejom, ktorý zobrazuje všetky dôležité a podstatné údaje o nabíjaní, ako je dĺžka nabíjania, výkon v kW, napätie vo Voltoch, prúd v Ampéroch, celkovú odovzdanú energiu a iné. V prípade akejkoľvek abnormality či problému, sa na displeji zobrazia aj ďalšie informácie, ktoré Vám pomôžu s diagnostikou nabíjacieho procesu. Tieto údaje je možné použiť napríklad aj v prípade rozúčtovania nákladov za nabíjanie firemného vozidla doma či na súkromné účely, prípadne sa vďaka tomu budete vedieť finančne vyrovnať, ak nabíjate v hotely či na inom verejnom mieste. O nabíjaní budete mať jednoducho vždy dokonalý prehľad.

Prvotriedne materiály, najmodernejšie TECHNOLÓGIE, certifikácia do každého počasia

Nabíjačka je CE certifikovaná a splnila aj tie najprísnejšie normy štandardu ROHS, čo z nej robí spoľahlivého partnera, na ktorého sa jednoducho môžete spoľahnúť v každom počasí a za akýchkoľvek podmienok. Nezáleží, či je leto, zima, či mrzne, alebo prší. Vďaka nadštandardne vysokej certifikácií IP65, ju môžete bezpečne používať aj v daždi či na priamom slnku. Vďaka použitiu najmodernejšej technológií bez kyslíkatej medi, je navyše nabíjanie s takmer nulovými stratami a bez prehrievania. Nemecká kvalita, dlhá životnosť, záruka kvality, jednoduchá obsluha, mimoriadne výhodná cena, to sú atribúty, ktoré si jednoducho na tejto nabíjačke zamilujete.

Prenosné ale aj stacionárne použitie ako WallBox

Nabíjačka je dodávaná s praktickým nárazu a vode odolným cestovným puzdrom, ktoré ju dokonale ochráni pri prenášaní a zaistí jej dlhovekosť. Výhodou tejto cestovnej tašky je aj akustická funkcia, pri umiestnení v kufri či vo frunku nerezonuje, nevibruje a je potichu. Puzdro je navyše antistatické a nabíjačku dokonale chráni. Okrem toho sú súčasťou balenia aj kotviace hmoždiny a skrutky, ktoré slúžia na prípadnú montáž na stenu a používanie tejto nabíjačky stacionárne, ako napr. WallBox. V prípade záujmu o ešte lepšiu ochranu nabíjacieho konektora a celej nabíjačky, odporúčame tento šikovný nástenný držiak, ktorý zamedzí prípadnému prejdeniu či neúmyselnému poškodeniu, keď sa nabíjačka zrovna nepoužíva.

Kľúčové vlastnosti

 • Najmodernejšie materiály, bez kyslíkatá meď s nulovými stratami bez prehrievania
 • Pokročilý elektronický manažment nabíjania EMS chráni batériu vozidla
 • Úroveň ochrany a certifikácie až IP65 vode odolnosť a prachotesnosť
 • Vhodné do každého počasia, možné použitie aj vonku pri -25 až po +50°C
 • Nastavenie nabíjacieho prúdu 10A, 16A, 24A, 32A
 • Podporuje jednofázové nabíjanie 2,3 kW až 7,4 kW
 • Inteligentná ochrana pred podpätím, prepätím, únikom, skratom, prehriatím a bleskom
 • Reakčný čas 32 ms
 • Ochrana pri úniku 23 mA
 • Kompatibilné so všetkými európskymi EV a PHEV
 • Bez nutnosti volať elektrikára, nie je potrebná revízia ani projektová dokumentácia
 • Stačí pripojiť do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32A (napr. ako miešačka, cirkulár)
 • Európsky nabíjací konektor typ 2/ IEC62196
 • Udávaná životnosť až 10-tisíc nabíjacích cyklov/ 10 rokov
 • Menovité napätie 230 V/ 50/ 60 HZ 1 fáza
 • Extra hrubé vodiče 3 x 6 mm
 • Nemecká a rokmi overená kvalita, oficiálna SK distribúcia
 • Dĺžka: 5 metrov

Obsah balenia

 • Nabíjačka 7,4 kW 1 x 32A
 • Cestovné puzdro/ taška na prenášanie
 • Kotviace hmoždiny a skrutky na voliteľné pripevnenie na stenu
 • Používateľský manuál

Najčastejšie otázky a odpovede

Pre koho je primárne určená táto jednofázová nabíjačka 7,4 kW?

Táto nabíjačka je primárne určená pre tie vozidlá, ktoré podporujú len jednofázové nabíjanie. Ide o niektoré staršie elektromobily ako napr. prvá generácia Kia Soul EV, starší Hyundai Kona Electric pred Faceliftom rok 2019, Staršia Kia e-Niro pred Faceliftom rok 2019, Opel Ampera a podobne. Nabíjačka je taktiež mimoriadne vhodná pre majiteľov Plug-in hybridných vozidiel, ktoré podporujú jednofázové nabíjanie. Ak Vaše vozidlo podporuje nabíjanie 11 kW, pre dosiahnutie lepších výsledkov nabíjania odporúčame trojfázovú nabíjačku 11 kW, ktorú máme v ponuke.


Môžem nabíjať jednofázovou nabíjačkou vozidlo, ktoré podporuje trojfázové nabíjanie?

Áno, môžete, avšak vozidlo si zoberie z tejto nabíjačky len maximálne povolený prúd na jednu fázu, to môže byť 3,6 kW, 5,5 kW, prípadne 7,4 kW v závislosti od modelu a typu vozidla. Napr. BMW i3 podporuje trojfázové nabíjanie 11 kW, no z tejto nabíjačky si zoberie len cca 4,5 kW, pretože na nabíjanie použije len jednu fázu.


Aký je rozdiel medzi nabíjačkou do 230 V a nabíjačkou do 400 V?

Nabíjačka do 230 V je určená na pomalé nabíjanie 3,6 kW a je kompatibilná so 100% bežnými zásuvkami, ktoré máme všetci doma a dôverne ich poznáme. Na rozdiel od toho Nabíjačky do 400 V, slúžia na 3x rýchlejšie nabíjanie napr. 7,4 kW jednofázovo, prípadne až 11 kW trojfázovo, avšak vyžadujú si modrú 3-kolíkovú, alebo červenú 5-kolíkovú zásuvku (to je tá, kde sa pripája napr. miešačka, cirkulár).


Aký je rozdiel medzi nabíjačkou do 400 V a WallBoxom do 400 V?

Čo sa týka rýchlosti nabíjania, rozdiel medzi nimi nie je žiaden. WallBox je inteligentné zariadenie, ktoré disponuje množstvom ďalších funkcií, ako je monitoring spotreby, autorizovanie pomocou čipových kariet, mobilná appka, Wi-Fi pripojenie, nastavovanie oprávnení, limitov, prepojenie na fotovoltiku a iné. Nabíjačka do 400 V nepodporuje toľko funkcií ako WallBox, avšak je výrazne lacnejšia a ak nevyžadujete pokročilé funkcie, primárne Vám ide len o nabíjanie, nabíjačka do 400 V bude pre Vás správna voľba.


Potrebujem k tejto jednofázovej nabíjačke 7,4 kW niečo špeciálne prikúpiť?

Nie, jednofázová nabíjačka už v sebe obsahuje všetko. Ide o all-in-one zariadenie, nazývané aj ako Plug and Play, čo v preklade znamená, že je v nej už všetko integrované, vrátane riadiacej elektroniky, koncovky do zásuvky a obsahuje aj 5 metrový či 10 metrový nabíjací kábel a stačí jednu stranu pripojiť do modrej 3-kolíkovej zásuvky CEE 32 A a druhú stranu do vozidla.


Stačí mi nabíjačka do 400 V, alebo potrebujem WallBox?

WallBox potrebujete len vtedy, ak chcete z nabíjania vyťažiť úplné maximum, mať pokročilé a najmodernejšie funkcie. Ak Vám ide len o nabíjanie či skladnosť, kúpte si nabíjačku do 400 V a radšej ušetrite a investujte do niečoho iného.


Využijem nabíjačku do 400 V aj v prípade, že mám Plug-in Hybrid?

Áno, množstvo Plug-in Hybridných vozidiel podporuje rýchle nabíjanie. Pokiaľ Vám teda ide o rýchle, ale zároveň šetrné a bezpečné nabíjanie, Váš Plug-in Hybrid podporuje jednofázové nabíjanie, nabíjačka do 400 V je pre Vás tá správna cesta ako si dobiť svoje vozidlo už za menej ako 2 hodiny.


Ak si kúpim výkonnejšiu nabíjačku, ako podporuje moje vozidlo, môžem niečo poškodiť?

Nie. Vaše vozidlo si vždy zoberie len taký výkon,aký podporuje. Používanie výkonnejšej nabíjačky je dokonca šetrnejšie pre samotnú nabíjačku, nakoľko nepracuje na svojich limitoch. A keď si časom kúpite nové vozidlo, môžete ju stale využívať.

Prílohy 

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjačky do 400V
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3.5 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
D Avatar autora | 18.5.2024
Koncovka má 3 piny a pripája sa do 3kolikovej zásuvky/ to je ta modra. trochu ma to zmiatlo ale ochotný predajca na telefóne mi všetko vysvetlil, preveril. ani som nevedel, že potrebujem práve jednofázovú. Má chránenie proti vode a celkovo vyzera solidne takže vám ďakujem ešte raz za dobrú prácu
5
V Avatar autora | 16.4.2024
Odporúčam vzhladom na to že jednofázových nabíjačiek je na trhu ako šafranu. táto má dokonca aj gumovú krytku nielen na konektor typ2 ale aj do 380kovej zásuvky. t.j. IP66 aj striekajúca voda. funguje dobre s Všetkymi jednofazovmi autami Hyundai/ Kia a pod aj iné značky a taktiež ideálna voľba pre PHEV