Nabíjací kábel pre elektromobily - Mennekes Type 2 22 KW 3 x 32 A 5 m

Nadštandardne kvalitný nabíjací kábel Type 2, max. nabíjací výkon až 22 kW, min. nabíjací výkon 1,3 kW, trojfázový 3 x 32A, 400V, kompatibilný so všetkými EV a PHEV, priemer vodičov až 5 x 6 mm, inovatívna bez kyslíkatá meď, eliminuje straty a zabraňuje prehrievaniu, vode odolný s certifikáciou IP55, strieborné kovanie konektorov, odolný TPU materiál so zaťažením až 1,5 tony, nadnárodne certifikovaný podľa CE a ROHS, ochranné krytky konektorov, súčasťou balenia je antistatická, nepremokavá, ochranná taška na zips, dĺžka kábla 5 metrov.

Dostupnosť Skladom - Odosielame o 12:00 cez Packetu alebo kuriérom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 3PHASE-22KW32A-5M-EU
€199 €165,83 bez DPH
Nabíjací kábel pre elektromobily - Mennekes Type 2 22 KW 3 x 32 A 5 m
Daolar kabel
Novinka
Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa
na akékoľvek miesto
Cez 2500 výdajných miest
Cez 2500 výdajných miest
po celom Slovensku
Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného produktu

Každý elektromobil potrebuje kvalitný nabíjací kábel, ktorý nabije batériu rýchlo, jednoducho a hlavne bezpečne za akéhokoľvek počasia a podmienok. Rozhodne by Vám preto nemal chýbať tento nadštandardne kvalitný trojfázový nabíjací kábel Type 2 s maximálnym výkonom nabíjania až 22 kW (3 x 32 A) a dĺžkou až 5 metrov. Nabijete s ním až 99% kompatibilných elektromobilov, medzi ktoré patria značky ako VW, Škoda, Hyundai, Kia, Audi, Mercedes, BMW, Porsche, Opel, Renault, Peugeot, Citroen, Tesla, Dacia, Fiat, Jeep, Ford, MG, BYD, Cupra a iné. Vďaka svojej robustnosti a precíznemu vyhotoveniu Vám zaistí špičkové nabíjanie, nech ste kdekoľvek, a to aj v úplnom daždi či v mraze. Extrémne odolný a pevný TPU materiál sa postará o nadštandardne dlhú životnosť. Prémiové materiály, ako je striebro či meď zase o kvalitné a rýchle nabíjanie vonku, v garáži aj na cestách. Kábel disponuje bezpečnostnými krytkami, ktoré chránia konektory pred neželaným znečistením či poškodením samotného kábla i elekromobilu.

Bezpečný a nadštandardne kvalitný

Obe koncovky nabíjacieho kábla disponujú uzamykateľnými otvormi, ktoré sa počas nabíjania zaistia aretačnou poistkou, aby nebolo možné kábel počas procesu dobíjania z elektromobilu odpojiť neoprávnenou osobou. Vďaka použitému nadštandardne odolnému materiálu, je možné dobíjať elektromobil nielen doma, v garáži, ale aj na akejkoľvek verejnej nabíjacej stanici, ako napr. ZSE Drive, GreenWay a iné. Použitie prvotriednych materiálov zaistí dlhovekosť a odolnosť aj voči nepriaznivým poveternostným vplyvom či prípadnému vandalizmu. Súčasťou balenia je taktiež praktická, cestovná, prenosná a ochranná taška na zips, ktorá Váš nabíjací kábel dokonale ochráni pred zamotaním či zalomením. Vďaka tomu bude Váš kábel vždy čistý, po ruke a vo vozidle počas prepravy nebude búchať.

Na kvalite veľmi záleží

Výrobcovia elektromobilov veľakrát dodávajú nekvalitné nabíjacie káble s nedostatočným priemerom vodičov, čím môže dôjsť k prehrievaniu a následne skrátenej životnosti a v horšom prípade môžu viesť aj k poškodeniu. V záujme šetrenia nákladov sa elektromobilisti navyše stretávajú s tým, že im výrobca síce nabíjací kábel dodal, prípadne predal, no s nevyhovujúcou dĺžkou, ktorá je rovnako kľúčová. V prípade príliš krátkeho káblu riskujete, že Vám jednoducho kábel z nabíjačky, prípadne z WallBoxu nedočiahne, čo môže mať fatálne následky. Opačná situácia, že máte kábel príliš dlhý taktiež nie je moc vyhovujúca, nakoľko riskujete jeho poškodenie nedopatrením.

Inovatívne technológie a najmodernejšie materiály

Nabíjací kábel je vyrobený z najinovatívnejších materiálov, medzi ktoré patrí čistá bez kyslíkatá meď a striebro,, ktoré majú fantastické vodivé vlastnosti. Použitie týchto prvotriednych materiálov výrazne znižuje straty pri dobíjaní, kábel sa nezohrieva a zlepšila sa aj samotná priľnavosť nabíjacieho konektora. Vďaka tomu bude proces nabíjania mimoriadne efektívny, bezpečný a spoľahlivý za akéhokoľvek počasia a podmienok, čo jednoducho ocení každý elektromobilista.

Bezpečnosť na prvom mieste

Nabíjací kábel disponuje extra hrubými viacžilovými vodičmi, ktoré rovnomerne rozdeľujú elektrický prúd smerujúci do vozidla, a tým nepreťažujú samotnú elektroinštaláciu ani palubnú elektroniku vstavanej nabíjačky vo vozidle. Vďaka tomu neriskujete poškodenie vozidla pri dobíjaní, ktoré môže nastať v prípade použitia lacných, nekvalitných a nedostatočných nabíjacích káblov. Nabíjací kábel získal nadnárodnú CE certifikáciu a prešiel aj najprísnejšou normou ROHS, ktorá nezávislými testami potvrdila jeho prvotriednu kvalitu a použité materiály. Môžete sa tak na neho spoľahnúť kdekoľvek a kedykoľvek.

Aký nabíjací kábel si mám vybrať pre elektromobil?

Nabíjacie káble sa delia do niekoľkých skupín. Rozhoduje typ konektoru, maximálny nabíjací výkon a samotná dĺžka. V EU používa 99% elektromobilov nabíjací konektor označovaný ako Type 2. Patria medzi ne značky ako Škoda, Kia, Hyundai, Mercedes, BMW, Tesla, Audi, Porsche, Renault, Peugeot, Smart, Fiat, Jeep, Citroen, Dacia a iné. Máte ho aj Vy? Super, máte na polovicu vyhrané, nepotrebujete žiadne redukcie ani spojky.

Rozhoduje aj rýchlosť nabíjania?

Áno, aj nie. Pred kúpou zistite, akú maximálnu rýchlosť/ výkon nabíjania podporuje Vaše vozidlo. Môže to byť 3,6 kW v prípade Plug-in hybridov, 7 kW v prípade starších vozidiel, 11 kW v prípade bežných EV alebo až 22 kW v prípade najnovších aut na trhu. Dobrá správa je, že ak si zakúpite výkonnejší nabíjací kábel, môžete s ním nabíjať aj nižším nabíjacím prúdom a rýchlosťami. Napr. 22 kW nabíjací kábel bez problémov zvládne nabíjanie 3,6 kW, 7 kW, či 11 kW. Pozor! Naopak to však neplatí. Ak si kúpite 3,6 kW nabíjací kábel, vyššou rýchlosťou Vám nabíjanie nepôjde. Preto odporúčame tento nabíjací kábel Type 2 s výkonom až 22 kW.

Menej je niekedy viac. Platí to aj pri nabíjacích kábloch?

Nie, neplatí. Nabíjací kábel sa z dlhodobého a ekonomického hľadiska oplatí nadimenzovať. Preto rovno odporúčame tento nabíjací kábel 22 kW. Rozdiel v cene je zanedbateľný, avšak rozdiel v kvalite je obrovský. Je robustnejší, bezpečnejší a hlavne sa pri používaní nezohrieva. Navyše, nabíjací kábel si nekupujeme na jednu sezónu, ani na jedno auto. Pri správnom používaní vydrží celú večnosť. Nemá sa na ňom čo pokaziť a rozhodne Vás poteší, ak si v budúcnosti kúpite novší elektromobil s výkonnejším nabíjaním a nebudete musieť meniť kábel.

Kľúčové parametre a vlastnosti

 • Nadštandardne kvalitný a odolný nabíjací kábel navrhnutý v Nemecku
 • Maximálny výkon až 22 kW 3 x 32A
 • Minimálny výkon 1,3 kW 1 x 6A
 • Certifikovaný podľa CE a ROHS
 • Maximálne napätie až 400 V
 • Strieborné kovanie konektorov
 • Hrúbka vodičov: až 5 x 6 mm2 + 2 x 0,75 mm2
 • Typ konektorov: Type 2
 • Pevný a odolný TPU materiál, Vode odolný s certifikáciou IP55, ochranné kritky
 • Dĺžka: 5 m
 • Kompatibilný s 99% výrobcami EV a PHEV ako VW, Škoda, Hyundai, Kia, Audi, Mercedes, BMW, Porsche, Opel, Renault, Peugeot, Citroen, Tesla, Dacia, Fiat, Jeep, Ford, MG, BYD, Cupra a iné
 • Trojfázové nabíjanie: áno
 • Jednofázové nabíjanie: áno
 • Štandardy: 2014/35/EU (Low Voltage Directive) | 2011/65/EU (RoHS) | EN 50620:2017 | EN 62196-1:2014 | EN 62196-2:2017 | CE certification
 • Farba: čierna
 • Súčasťou balenia je aj praktická prenosná a cestovná taška na zips

Časté otázky a odpovede

Je tento nabíjací kábel kompatibilný s inteligentným Walboxom Go-e, ktorý predávate?

Áno, tento nabíjací kábel je plne kompatibilný so všetkými Wallboxami, vrátane nami predávanými Wallboxmi značky Go-e 11 kW aj 22 kW


Píšete, že tento kábel zvládne až 22 kW. Avšak moje auto podporuje len 11 kW. Je to problém? Bude to fungovať?

Nie, nie je to problém, práve naopak. Je ekonomicky výhodné mať silnejší kábel. Je robustnejší, dlhšie vydrží a ak do budúcna vymeníte elektromobil za výkonnejší, s rýchlejším nabíjaním, kábel Vám ostáva a bude slúžiť aj naďalej bez ďalšej investície.


Môžem s týmto káblom nabíjať aj v daždivom počasí?

Áno, tento nabíjací kábel disponuje certifikáciou IP55 a môžete s ním bezpečne nabíjať aj v daždivom počasí.


Má dĺžka kábla vplyv na rýchlosť nabíjania?

Nie, rýchlosť nabíjania je pri všetkých dĺžkach našich káblov rovnaká.


Čo to znamená, že je tento kábel trojfázový?

Ak máte elektromobil, ktorý podporuje nabíjanie troma fázami, elektrický prúd sa rovnomerne rozloží na 3 fázy/ tri extra hrubé vodiče, čím dochádza k menšiemu zaťaženiu, rýchlejšiemu nabíjaniu a efektívnemu nabíjaniu.


Čo ak môj elektromobil nepodporuje trojfázové nabíjanie?

Áno, sú elektromobily, ktoré podporujú len jednofázové či dvojfázové nabíjanie. Vôbec to však nevadí, kábel je s nimi rovnako kompatibilný a odporúčaný aj na takéto nabíjanie.


Môžem s týmto káblom nabíjať aj plug-in hybridné vozidlo?

Áno, tento kábel je vhodný aj pre plug-in hybridné vozidlá.


Koľko kW je možné nabíjať minimálne a maximálne na jednej fáze?

Minimálne je možné nabíjať na jednej fáze 1,4 kW a maximálne 7,3 kW

Prílohy 

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjacie káble
Záruka: 2 roky
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
F Avatar autora | 15.6.2024
Dobrý deň. Kábel je ozaj hrubý. Presne ako som si chcel aj zakúpiť, žiaden nafuknuty šmejd. Dobrá cena. Potreboval som druhý lebo jeden už mam. Tento bol ajs taškou tak ho nosím v prednom kufre. odporúčam
5
J Avatar autora | 7.6.2024
výborný. nabíja a to som presne od kábla očakával že bude robiť. Keďže má krytku nevadí mu ani daždík. dá sa k nemu dokúpiť držiak na stenu aj s namotaním. dobrá cena aj s DPH. výtky nemám žiadne - je to ozaj 22 kW 3F 32A
5
R Avatar autora | 14.5.2024
Kupované na Renault Zoe. Plných 22 kW. lepšie ako DC. taška bol praktický darček. Potešil som sa. Veľa úspechov a spokojných zákazníkov prajem:)
5
M Avatar autora | 16.3.2024
vybral som si tento 22kW kabel aj ked mam 11 kw max auto. pretoze pusti na jednu fazu plnych 32A t.j. 7kW a ja nie vzdy pouzivam 3fazove nabijanie. par korun navyse ale kabel je dvojnasobne hruby. Chcel som proste to naj co sa da. Ked sa aj auto preda kabel si necham. Cenovo vyhodne 22kW som u nas lacnejsie nevidel a cinanom zas neverim. MR